Kominek w jadalni

Bywa jednak, że nie chcemy, aby kominek był tak jednoznacznie przypisany do części wypoczynkowej. Gdy wyprowadzimy go z zakątka pokoju, może stać się elementem spinającym poszczególne strefy pokoju dziennego.

Kominek w jadalni
W jadalni - obecność kominka w jadalni docenią z pewnością te rodziny, które dużo czasu spędzają przy stole, jedząc, ucząc się czy bawiąc, lub często przyjmują gości. Przy jego blasku można celebrować posiłki przez długie godziny

Jeśli jest taka możliwość, palenisko kominka warto otworzyć na część wypoczynkową i jadalnianą. Buzujący w kominku ogień będzie nam towarzyszył i przy kolacji, i wtedy, gdy będziemy wypoczywać w fotelach. Wybierając taki projekt, zwróćmy uwagę, by pobliżu kominka nie było przejścia na taras. Kominek na szlaku komunikacyjnym nie będzie zapraszał do siedzenia przy nim, trudno też w jego pobliżu ustawić fotele bądĽ kanapę. Kominek może być tak usytuowany, że siedząc przy nim, patrzymy w stronę kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest wizualne oddzielenie kuchni od pokoju dziennego ścianą z kominkiem. Ale może się zdarzyć, że przesłoni ona tylko część kuchni. Zastanówmy się, czyjej wnętrze w każdej sytuacji będzie atrakcyjnym dem.